20 Tjedana, ultrazvuk: norma, fotografija

Ultrazvučni pregled je najmoderniji način određivanja abnormalnosti u fetalni razvoj

i problemi s ležajem. Za 20 tjedana, ultrazvuk se izvodi za analizu najvažnijih organa fetusa i otkrivanje malformacija. Ako ne identificiramo moguće probleme na vrijeme, onda prekinuti trudnoću nakon 21 tjedna će biti kontraindicirana.
20 tjedana ultrazvuka

Fetalni razvoj na ultrazvuku (20 tjedana): norma

Šesti mjesec trudnoće označava aktivni razvoj fetalnih organa, najintenzivnijeg razvoja reproduktivnog sustava i kože. I također:

  • Fetus tvori osnove molara;
  • već postoji punopravna četveroslojna koža;
  • potpuno je formirano potkožno masno tkivo;
  • aktivira se proces kose i noktiju;
  • koža je vrlo naborana, pokrivena je zaštitnom mazivom, u području obrva sloj je najgušći;
  • fetalna površine tijela je prekrivena dlake, koji se zove „lanugo” - njegova funkcija je omogućiti vernix osiguran na epidermu;
  • oblikovanje mozga završava, već ima brazdanu strukturu s konvolucijama;
  • oči fetusa počinju lagano otvoriti, može uhvatiti kabel rukama ili sisati prst;
  • već je formiran imunitet djeteta;
  • dijete ima razdoblja djelovanja, može razlikovati vrijeme od dana, ovisno o tome da je mirno ili uzbuđeno, aktivnost bebe može biti pod utjecajem taktilnih ili zvučnih podražaja;
  • je formirana reproduktivni sustav fetusa: Dječaci testisi spuštaju u skrotum, a američki djevojke na 20 tjedana ukazuje na stupanj zrelosti jajnika.uzi 20 tjedana

Ultrazvuk u 20. tjednu najvažniji je pregled trudnice jer omogućuje potpuniju analizu razvoja fetusa i stanja majke.

Koji se parametri pregledavaju u 20 tjedana

Svaki ultrazvučni pregled ima svoju svrhu. Tijekom ultrazvuka (20 tjedana) izmjerena su sva fetalna kost i analizirana je razina razvoja cijelog organa. Najvažniji pokazatelji su:

  • BDP - (biparetalna veličina lubanje) mjeri se između desnog i lijevog parietalne kosti lubanje;
  • LZR - udaljenost od fronte do okcipitalne kosti lubanje;
  • CDH - promjer prsa;
  • SJ - promjer trbuha;
  • duljina kuka kuka;
  • debljina posteljice i drugima.dijete uzi u 20. tjednu

Pored ovih pokazatelja, posebna se pažnja posvećuje brzini otkucaja srca (trebala bi biti unutar 130-160 otkucaja / min) i veličine srca (18-20 mm). Također se provjerava prisutnost četiri srčane komore i pregrada između njih.

Norma indikatora

Na ultrazvuku (20 tjedana) spol djeteta može se utvrditi najtočnije. Da biste samostalno analizirali rezultate, možete upotrijebiti tablicu.

Osnovni standardi ultrazvučnih rezultata u 20 tjedana
parametar

18-19 tjedana

19-20 tjedana20-21 tjedana
BPR, mm42-4545-48,548,5-56
LZR, mm51-5555-6060-64
SDHK, mm37,5-4040-4343-46,5
SJ, mm43-45,545,5-4949-52,5
Duljina bedra, mm23-2828-3333-35,3
Placenta, mm24,2-25,125,1-25,625,6-25,8
Količina amnionske tekućine, mm30-7030-7030-70

Važno! Tablica nije razlog za prijevremene zaključke, samo liječnik koji je pohađao može ispravno dešifrirati ultrazvuk.

Priprema i provođenje ultrazvuka

U 20 tjedana ultrazvuk se može izvesti bez posebne obuke. Trudnica se ne mora pridržavati prehrane i čekati punjenje mjehura.

SAD drži transabdominalna Metoda se temelji na (senzor se nalazi na prednjem zidu trbuha). Ako provedena na 20 tjedana ultrazvuk vaginalnom sondom, postoji mogućnost ranog pobačaja.uzi 20 tjedana

Trudnica može ležati na lijevoj strani ili na leđima. Za ultrazvučni val prodrijeti u maternicu, na abdomen se nanosi poseban gel na osnovi topljivih u vodi. Jednostavno se popravlja redovitim papirnatim ručnikom i ne uzrokuje nikakve neugodnosti.

Protokol ultrazvuka

Punjenje podataka o plodu, stanje amnionske tekućine i posteljica obavlja se na jasan protokol:

  1. Označava broj voća.
  2. Ispituje se prezentacija fetusa, naznačeno je dio tijela nalazi se u neposrednoj blizini izlaza maternice. Optimalna opcija je glavna prezentacija, možda i prezentacija fetusa po području zdjelice. Ultrazvuk (20 tjedana) omogućuje bilo koji dogovor voća, ali u tjedan 30. mora se stabilizirati, tako da dijete može roditi bez ograničenja i bez komplikacija.
  3. Prikazana je prisutnost ili odsutnost kabela s pupkovima.
  4. Opisan je stanje unutarnje membrane maternice (mioometrija), što može utjecati na mogućnost pobačaja.
  5. Procjenjuje se količina i stanje amnionske tekućine, prisustvo malih ili polihidramnih, suspenzija (u bilo kojem trenutku, bilo kojem suspenzije u amnionskoj tekućini su patologije).
  6. Ukazuje se na duljinu cerviksa. Kod ultrazvuka (20 tjedana), ova oznaka je najmanje 3 cm.
  7. Opisan je stanje unutarnje i vanjske farme. U ovom trenutku trebao bi biti zatvoren.
  8. Procjenjuje se stanje placente. Treba ga postaviti oko sedam centimetara od unutarnjeg grla. Prisutnost bilo kakve štete zahtijeva hitnu hospitalizaciju trudnice.

Takva detaljna analiza omogućuje vam da vidite cijelu sliku stanja fetusa i spriječite prerano pobačaj.

Značajke drugog prenatalnog pregleda

Najčešće dječji ultrazvuk u 20. tjednu provodi se zajedno s Dopplerovom studijom. To omogućuje otkrivanje prisutnosti kromosomskih ili genetskih abnormalnosti fetusa ili potvrdu da je dijete potpuno zdravo.

Dopplerometrija određuje prisutnost određenih tvari u krvi i njihov sadržaj. Analizirajte cjelovitu sliku i izvući zaključke o stanju fetusa može samo liječnik i liječnik-genetičar.uzi 20 tjedana staru fotografiju

U 20 tjedana ultrazvuk je najsigurnija i informativna studija koja pokazuje opće stanje fetusa i opseg razvoja svih vitalnih organa.

Određivanje spola

U 20 tjedana, ultrazvuk može najcjelovitijim pokazati spol spojenog djeteta. Nije ga teško odrediti. U dječaka su odmah vidljivi genitalni organi, a djevojke nemaju nikakve izbočine.

Poteškoće s definicijom spola mogu se pojaviti zbog lokacije fetusa. U tom slučaju možete ponovno ispitati nakon 15 minuta. Trudnice savjetuju jesti malo čokolade, tako da je beba postala aktivna.

Kada se dijete nalazi na trbuhu, teško je odrediti i njegov spol. Neke bebe se skreću ili skrivaju tijekom ultrazvuka, jer je spol djeteta za roditelje ostao tajnovito do samog rođenja.

Čak i uz uporabu suvremene ultrazvučne opreme moguće su pogreške s definicijom spola, pa se mora pripremiti.

Stanje trudnice

U ovom trenutku toksikoza već prolazi, ali trudnica često može osjetiti osjećaj težinu u abdomenu ili žgaravice. Česte nuspojave su grčevi mišića i glavobolje. Da biste smanjili ove osjećaje, morate se potpuno odmoriti, jesti pravilno i konzumirati dovoljno vitamina.uzi 20 tjedana starosti

Važno je pratiti oticanje i stanje lučenja. Ako oticanje donosi nelagodu, morate se obratiti svom liječniku. Ako promijenite količinu ili stanje sekreta, također je potrebno hitno konzultirati ginekologa kako bi spriječili infekciju fetusa.

S ultrazvukom (20 tjedana), fotografiju fetusa može se pohraniti i staviti u obiteljski album. Ova će vas slika podsjećati na čudesno vrijeme čekanja bebe.

Studija u 20 tjedana najvažnija je analiza stanja fetusa, stoga nemojte ga povlačiti i zanemariti. Inače, u pravom trenutku, možda neće biti nikakvih nedostataka u razvoju ili odstupanju.

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan
Definicija hss. Norma i odstupanja od njeDefinicija hss. Norma i odstupanja od nje
Trudnoća. BDP fetus tjednima - što je to?Trudnoća. BDP fetus tjednima - što je to?
Fetalna hipotrofijaFetalna hipotrofija
Placenta. Zrelost placentePlacenta. Zrelost placente
Intrauterni razvoj djeteta: razdoblja i faze s fotografijom. Intrauterin razvoj djeteta po mjesecuIntrauterni razvoj djeteta: razdoblja i faze s fotografijom. Intrauterin razvoj djeteta po mjesecu
Fetalni opseg glave po tjednu: tablicaFetalni opseg glave po tjednu: tablica
Norma nosne kosti u 12 tjedana: pokazatelji. Stope prvog pregleda trudnoće: dužina nosne kostiNorma nosne kosti u 12 tjedana: pokazatelji. Stope prvog pregleda trudnoće: dužina nosne kosti
Ventrikulomegalija u fetusu - što je to?Ventrikulomegalija u fetusu - što je to?
Veličina i težina fetusa u 30 tjedana trudnoće: norma (tablica)Veličina i težina fetusa u 30 tjedana trudnoće: norma (tablica)
Što je screening? Zašto to moramo učiniti?Što je screening? Zašto to moramo učiniti?
» » 20 Tjedana, ultrazvuk: norma, fotografija